Zawisza NiebieskiTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2020.04.29 15:55

Obraza, czy zdrada tajemnicy państwowej

 
 

W czasach „budowania socjalizmu”, gdy staliśmy w kilometrowych kolejkach, gdy wprowadzano kartki na cukier, znajomy rodziców pracował w Algierii i opowiadał, że tam polski cukier sprzedawany był w sklepach jako najtańszy.


 

Dziś wiemy, że na początku tego roku nasze władze wiedząc o zbliżającej się wyprzedawały maski pełno twarzowe opróżniając magazyny na nowe, które zamierzano zakupić z terminem dostawy na listopad tego roku. Skutkiem tej decyzji jest fakt iż w Polsce głównym miejscem gdzie można się zarazić koronowirusem są szpitale, zaś lekarze stanowią znaczący procent tych, którzy przeszli tę chorobę. Nowe maseczki sprowadzono w połowie kwietnia przy fanfarach lansowaniu się jako „zbawicieli” i sesjach fotograficznych na tle samolotu odpowiedzialnych za doprowadzenie to tego stanu. Tajemnicą poliszynela jest, że gdy porówna się to do tego, co sprowadziła Dominika Kulczyk  oraz Jurek Owsiak „osiągnięcie” rządu blednie.

 

Nie jestem ani rolnikiem ani hydrologiem, ale jestem miłośnikiem i fotografem przyrody, więc obserwuję tę przyrodę przez cały rok. Między innymi zwracam uwagę na to, jak dużo zimą było śniegów i jak długo się utrzymywały. Jest to istotne dla gniazdowania i godów ptaków brodzących, jak np. bataliony. Ilość opadów i długość utrzymywania się śniegów jest istotnym warunkiem decydującym o tym, czy w dany roku będzie susza, czy też nie. W tym roku mieliśmy zimę praktycznie bez opadów śniegów, a te które spadły szybko topniały i rzekami spływały do morza. Stąd nawet dla laika wiadomym było już w styczniu, że jeśli nie będzie opadów w lecie Polskę nawiedzi susza.

Cóż robi „nasz rząd”? W styczniu 2020 wysyła 311 tysięcy ton pszenicy za granicę, to jest sześć razy więcej niż przed rokiem, ogółem od lipca 2019 do marca 2020 wysłaliśmy 2,8 mln ton czyli niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej (1,5 mln ton)* Dziś jesteśmy świadkami wzrostu cen hurtowych mąki, przewiduje się w najbliższym czasie 10-20% wzrost cen pieczywa, makaronów, kaszy. Pytanie, czy wpatrzony w rozwiązania socjalizmu i osiągający podobne rezultaty rząd nie wprowadzi nam kartek, przy fanfarach, głoszących wieści jak to rząd dba o Polaków.  

 

W tym ciężkim dla Polaków, żyjących w socjalistycznej Polsce, kartkowym czasie dowcipami opowiadanymi w kolejce wspieraliśmy się w trudach życia. Pamiętam jeden z tamtych dowcipów: Na ścianie domu młody chłopak maluje napis, „Nasz rząd to idioci”. Widzi to dwóch milicjantów i rozmawiają między sobą. „Za co go wsadzimy? Za obrazę rządu czy za zdradę tajemnicy państwowej? Dziś widać jak na dłoni iż dowcip ten nadal jest aktualny. Sytuacja jawi się podobnie. Rządy PZPR doprowadziły do upadku finansów Polski, a dziś rządy PiS w dokładnie tej samej sytuacji Polskę zostawiają, wiec wyprzedają co się da, byle jeszcze przez miesiąc, dwa najlepiej do wyborów Polacy zostali w nieświadomości.

 

Hasło, „RZĄDZĄ NAMI IDIOCI” niestety coraz bardziej jawi się jako „zdrada tajemnicy państwowej”

 

* https://www.forbes.pl/gospodarka/zapasy-zboz-w-2020-roku-beda-w-polsce-niewielkie-eksport-pszenicy-rosnie-szybko/3v0cthb

Zdjęcie: zachowania godowe rycyków

jestem autorem tekstu

 

 
303 odsłony   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: drożyzna, wyprzedaż, maski ochronne, pszenica.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Wican → Zawisza Niebieski
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Zawisza Niebieski
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Wican → Anna PK.
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Anna PK. → Ikulalibal
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Ikulalibal → Zawisza Niebieski
Re: Aborcja a "prawa boskie"
interesariusz → Zawisza Niebieski
Szambo
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: Zawiszo!
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: Jak „sowiecki agencik” znalazł polski [...]
Zawisza Niebieski → interesariusz
Re: Zawiszo!
Zawisza Niebieski → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Szanowni Państwo!
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Zawiszo!
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Zawiszo!
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: Szanowni Państwo!
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
więcej…