Zawisza NiebieskiTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2020.02.19 15:31

Środkowy palec posłanki Lichockiej

 
 

W żadnej chyba dziedzinie życia istotnej dla społeczeństwa nie widać tak dobrze destrukcyjnego działania obecnej „dojnej zmiany” jak dostęp do służby zdrowia.


 

Idiotyczny, choć dość charakterystyczny dla podejścia obecnej władzy do społeczeństwa, gest posłanki Lichockiej opozycja wydaje się skutecznie przekuwać na uświadomienie społeczeństwu celów dzisiejszej władzy. Tyle, że o ile onkologia i dzisiejszy strach przed tymi chorobami może mieć dobry wydźwięk propagandowy, to jednak mówić należy o całej dziedzinie dostępu do służby zdrowia. W tym tekście oprę się o raport Fundacji Watch Health Care, która od roku 2010 monitoruje czas oczekiwania pacjentów na świadczenia zdrowotne.

Zgodnie z raportem zamykającym rok 2019 średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty na koniec 2019 wynosił 3,8 miesiąca co oznacza prawie dwukrotny wzrost czasu oczekiwania w stosunku do roku 2012, kiedy wynosił on ok. 2.4 miesiąca. Granica 3 miesięcy oczekiwania została przekroczona na przełomie czerwca i lipca 2017 i ma tendencję wzrostową.

[]

Badania te nie uwzględniają sytuacji, jaką mamy obecnie w lutym tego roku. Za przykład podam doświadczenie jednego z członków mojej rodziny, który na początku lutego otrzymał skierowanie na badanie gastrologiczne. W połowie lutego zgłosił się do jednej z warszawskich, czyli obszaru uchodzącego za dość dobrze nasyconego usługami medycznymi, przychodni. Odpowiedź była zadziwiająca. Nie mamy jeszcze podpisanego kontraktu, więc zapisów nie przyjmujemy, proszę się dopytywać. Tak więc mamy połowę lutego i nic się nie dzieje a przypadek ten zostanie uwzględniony dopiero od otwarcia zapisów.

https://gfx.zdrowie.radiozet.pl/var/zdrowobardzo/storage/images/media/images/zrzut-ekranu-2017-04-04-o-18.21.43/39955-1-pol-PL/Zrzut-ekranu-2017-04-04-o-18.21.43.png

Zapaść tę zestawiając z 2 miliardową sumą, jaką PIS przeznacza na propagandę Kurskiego, którą większość myślących Polaków porównuje z czasami Urbana (wtedy na czas dziennika telewizyjnego ustawialiśmy telewizory ekranem do okna i wychodziliśmy na spacer), a paski wyświetlane w czasie programów informacyjnych są już ogólnopolskim źródłem dowcipów i demotywatorów. A tych bez liku w Internecie. Zaufanie do prezenterów TVPiS (nie ufa ok. 40% za CBOS) można porównać do zaufania jakie darzyliśmy prezenterów w mundurach prezentujących wiadomości stanu wojennego. To wszystko wskazuje na to, że środkowy palec posłanki Lichockiej został pokazany nie posłom opozycji a wszystkim Polakom oczekującym w kolejkach po poradę lekarską.

Sprawa ta odnosi się również do kampanii prezydenckiej, wszakże wśród długiej listy niespełnionych obiecanek Andrzeja Dudy były też obiecanki dotyczące służby zdrowia. Obiecywał on likwidację NFZ jako organizacji nie spełniającej oczekiwań Polaków, jednym z haseł było „pacjent jest zawsze w centrum uwagi” i odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia, lekarz ma leczyć, nie liczyć. Dziś wiemy, że były to czcze słowa, zaś okres jego prezydentury to milowy krok w kierunku „Polska medycyna w ruinie”. Dziś Duda ma dużą szansę przekuć efekt „palca Lichockiej” w swój sukces propagandowy wetując tę ustawę. Ale czy „nasz prezydent”, znany z bezmyślnego podpisywania, co mu na biurko podrzucą, zdecyduje się na ten krok?

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, dane w oparciu o raport Fundacji Watch Health Care

zd. w artykule: Odpowiedź onkologów z Poznania na gest Lichockiej, epoznan.pl

 

 
338 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: gest Lichockiej, zapaść usług medycznych, Duda.
Re: Środkowy palec posłanki Lichockiej 
Wican, 2020.02.20 o 18:30
Pokazała "fucka" narodowi. Ale to odwracanie uwagi. Jednak arogancja powalająca. "Zdradzieckie" mordy próbują podgrzać atmosferę. I teraz też ponoć mają być pieniądze na podwyzki dla nauczycieli? Chyba w PiSlandi jakaś panika. Do tej pory, nakręcali społeczeństwo przeciw nauczycielom, a teraz nagle zmiana? Sądzę, ze za póxno
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Środkowy palec posłanki Lichockiej 
MONACO, 2020.02.21 o 01:47
Dzień dobry. Mam pytanie, czy wie Pan jaka jest przyczyna że portal NEON24 jest wyłączony ?? Nie mogę od godziny 1 w nocy 21.02.2020 wejść na stronę NEON24.

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Wican → Zawisza Niebieski
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Zawisza Niebieski
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Wican → Anna PK.
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Anna PK. → Ikulalibal
Re: Aborcja a "prawa boskie"
Ikulalibal → Zawisza Niebieski
Re: Aborcja a "prawa boskie"
interesariusz → Zawisza Niebieski
Szambo
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: Zawiszo!
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: Jak „sowiecki agencik” znalazł polski [...]
Zawisza Niebieski → interesariusz
Re: Zawiszo!
Zawisza Niebieski → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Szanowni Państwo!
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Zawiszo!
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Zawiszo!
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: Szanowni Państwo!
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
więcej…