Zawisza NiebieskiTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2020.01.06 13:51 15:13

Rozterki Andrzeja Dudy

 
 

Prezydent Andrzej Duda pytany o swój wyjazd do Izraela na World Holocaust Forum odpowiedział „Dla mnie warunkiem koniecznym jest to, abym jako prezydent Polski mógł zabrać tam głos obok innych prezydentów”


 

Zaraz, hola - zapyta Polak. Przecież jesteśmy jednym ze znaczących krajów Europy zarówno pod względem obszaru jak i liczby ludności czy też położenia geograficznego. Polityka obecnego rządu jest spolegliwa zarówno dla Izraela jak i USA. Ostatecznie kupujemy broń produkcji tamtego przemysłu, kupujemy myśliwce, będące typową bronią zaczepną, czyli jeśli przyjąć za dobrą monetę deklarację rządu jako państwa nie agresyjnego wobec sąsiadów to broń, która będzie wspierała różne działania USA w misjach zagranicznych. Polska to kraj w którym Niemcy wymordowali największą liczbę obywateli narodowości żydowskiej, gdzie Niemcy zbudowali m.in. obóz Auschwitz będący jakby tematem przewodnim dla tej konferencji i polski prezydent ma się upominać, wręcz dobijać o prawo przemawiania? Coś tu mocno nie gra.

 
Prawda jednak jest smutna, by być prezydentem na arenie międzynarodowym nie wystarczy wygrać wybory w kraju, nawet tak znaczącym jak Polska, ale trzeba potrafić zbudować swój autorytet na arenie międzynarodowej. A tego Andrzej Duda nie potrafił, czego dał rozliczne dowody. Kampania wyborcza Andrzeja Dudy jest zagadkowa. Zanim przedstawiono go Polakom został zaprezentowany podczas wyjazdowego posiedzenia izraelskiego Knesetu na krakowskim Kazimierzu, gdzie prezentowali go tacy ówcześnie prominentni politycy jak Anna Fotyga (były szef MSZ). Po tej akceptacji prasa głównego nurtu zmieniła swój przekaz. Bronisław Komorowski, mający wcześniej status pewniaka na ponowną kadencję stał się człowiekiem śmiesznym, skaczącym po stołkach w Japonii, zaś Andrzej Duda urósł do pozycji młodego, wykształconego, poważnego człowieka, któremu warto zaufać.
 
Jeszcze przed zwycięstwem PiS w wyborach parlamentarnych w czasie swojej wizyty w Niemczech Andrzej Duda donosił na Polskę całemu światu iż Polska to nie jest demokratyczny kraj, bo nie rządzi w nim PiS.
 
Pamiętamy wizytę Andrzeja Dudy w USA, gdzie najwyższym urzędnikiem administracji państwowej jaki się z nim spotkał był burmistrz miasta, którego odpowiednikiem w Polsce byłby burmistrz Będzina (pozycja na liście wielkości miast w danym kraju). Pamiętamy kolejną wizytę Dudy w USA, gdzie podpisywał umowy z prezydentem USA stojąc, podczas gdy prezydent USA siedział. Co to oznacza w dyplomacji widzieliśmy w czasie wizyty szefa MSZ Rosji, Siergieja Ławrowa, który również w czasie wizyty w Białym Domu stał obok siedzącego Prezydenta USA. 
Warto też wspomnieć "niewypał dyplomatyczny", jakim była lizusowska wręcz propozycja nadania bazie wojsk amerykańskich w Polsce nazwy "Fort Trumph", od razu storpedowany przez amerykańskich wojskowych.
 
Pamiętamy słynną wizytę w Australii, gdzie Andrzej Duda jechał by podpisać umowy na zakup zdezelowanych korwet, a w czasie drogi dowiedział się, iż tych korwet Polska nie kupi. Andrzeja Dudę tamtejsze władze przywitały jako prezydenta znaczącego kraju, ale żegnały już prawie jako politycznego turystę.
 
Ostatnio pozycję Andrzeja Dudy ustalono podczas konferencji, gdy wraz z ambasador USA Andrzej Duda ogłaszał iż Polacy uzyskali status zapewniający możliwość bezwizowego wjazdu do USA. Tu Andrzej Duda przemawiał na równym statusie z ambasador USA. Oboje mieli swoje mównice oznaczone flagami krajów. To wszystko pokazuje, że w dyplomacji międzynarodowej nasz prezydent Andrzej Duda wypracował sobie pozycję gdzieś między ambasadorem USA a szefem MSZ Rosji, a na tej ważnej dla Żydów konferencji ani ambasadorowie krajów ani szefowie MSZ nie będą przemawiali. Czy w świetle tego trudno zrozumieć, dlaczego Andrzej Duda, pomimo tego iż Polacy w temacie konferencji mają wiele do powiedzenia, musi dobijać się o to, by potraktowano go jako prezydenta kraju. A jeśli nawet tam wyjedzie, jego pozycja będzie marginalna. A przecież możemy przypuszczać, choćby na podstawie ostatnich wypowiedzi prezydenta Putina iż część winy za holokaust niektóre kraje w niej uczestniczące będą chciały na Polskę zrzucić i taka informacja w świat pójdzie. A powiedzieć możemy wiele, choćby to iż to Polacy informowali zachód, w tym organizacje żydowskie w USA o tym co się dzieje w obozach zagłady. Tu warto wspomnieć postać Karskiego, który dokładnie poinformował zarówno Wielką Brytanię jak i organizacje żydowskie w USA. A oni palcem nie kiwnęli. O tym, że niesiono pomoc do gett. 
 
Należy się również spodziewać iż poruszane będą tam sprawy majątku bezspadkowego Żydów wymordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, sprawy niezwykle ważne, bo przecież zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego majątek obywatela danego kraju, który nie pozostawił spadkobiercy przechodzi na rzecz skarbu państwa, a Żydzi byli przecież obywatelami Polski nie USA.
 
Czy Andrzej Duda będzie tę konferencję oglądał w telewizorze z relacji międzynarodowych stacji telewizyjnych, a my na forach blogerskich będziemy wypisywali iż Polska jest szkalowana przez niedobrych…? Trudno dziś powiedzieć. Faktem jest, że naszego blogerskiego głosu nikt słuchać nie będzie, a nasi „dyplomaci” zrobili bardzo wiele, by głosu Polski nikt nie uważał za wartościowy dla posłuchania. W świat pójdzie zupełnie inna informacja.
Dyplomacja to nie zabawa dla dzieci. To twarda walka inteligentnych ludzi. To dziedzina układów, podchodów, to dziedzina w której buduje się grupy państw o wspólnych interesach, tyle, że to powinni robić ludzie mający o tym wiedzę, inteligencję i zdolności a nie zupełni amatorzy, jak dzisiejsi nasi szefowie MSZ, co z San Escobar swój obóz współpracy budują, jak kancelaria prezydenta co pozwoliła by urząd prezydenta ośmieszyć i sam prezydent, co słynie bardziej z głupkowatych min, niż z tego do czego Polacy go powołali. Prezydent nie wyjeżdża na wycieczki, które dyplomatycznie nie są przygotowane. Nie jedzie po korwety, bez ustalenia, czy chcemy je kupić. Nie bierze się za dyplomację ten co tego nie potrafi, bo to ważna dla kraju dziedzina polityki a nie gierki małych dzieci. Już lepiej niech Andrzej Duda na narty pojedzie, zamiast ośmieszać nasz kraj.
 
Z Polski wyprowadzane są ogromne pieniądze na Polską Fundację Narodową. Tym co czeki podpisują trzeba postawić pytanie, jaką rolę w tej sprawie fundacja ta pełni? Gdzie w tej sprawie oni są? Czy to tylko kolejny kanał okradania Polaków, pod patriotycznie brzmiącymi hasełkami? Bardzo wiele wskazuje na to, że tak.
 
Patrząc również na inne „sukcesy” naszego rządu w innych dziedzinach dyplomacji, jak np. Parlament Europejski, gdzie była premier naszego kraju, mimo, że dwukrotnie była jedynym kandydatem na stanowisko komisarza, stanowiska tego nie otrzymała. Gdy inny kandydat Janusz Wojciechowski otrzymał tekę komisarza d.s. rolnictwa tylko na zasadzie, „kończy się czas, nie przedłużajmy, dajmy mu to stanowisko” mimo bardzo słabej oceny jego zdolności do sprawowania tego urzędu. Praktycznie w obecnym parlamencie parlamentarzyści z nadania PiS pełnią rolę „dietetyków”, czyli pobierających diety parlamentarne.
 
Widząc to wszystko trudno nie przypomnieć sobie słów Władysława Bartoszewskiego, który wiele lat temu oceniając umiejętności polityków PiS na arenie międzynarodowej określał ich „dyplomatołkami”. Czy można było jeszcze bardziej obniżyć rangę naszego kraju na arenie międzynarodowej? No cóż, czasami coś co się wydaje niemożliwe staje się całkowicie realne. Oby nie.
 

 
552 odsłony  średnio 4,7 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Andrzej Duda, World Holocaust Forum, dyplomatołki.
Re: Rozterki Andrzeja Dudy   
Ikulalibal, 2020.01.06 o 16:33
Rozterkom Andrzeja Dudy kilka uwag poświęcił wczoraj sam E.Satanowskij.Poświęcił krótkim za to brutalnym tekstem "Jeśli Jerozolima nie urządza można Dudzie zaproponować inny adres do pielgrzymowania"
Dwa ostatnie zdania wypowiedzi:


/Podły był ten świat i podłym pozostał.Tylko Putin powiedział co w duszy gra.I dlatego on będzie w Jerozolimie.Andrzej Duda -nie.
Ale jeśli Jerozolima go nie urządza można zaproponować inny adres do pielgrzymowania.Nie Canose,nie Santiago de Campostelle,nie Watykan i nawet nie Lhase.Brzmi też pięknie.Dupa.Słowo starodawne,miejsce znane.Zwłaszcza w Polsce.Zabłądzić nijak nie można.No i rymuje się nieźle.I symbolicznie.Putin w Jerozolimie,Duda w ..... No wiadomo gdzie. /
+news-front.info


(kto wie co to za figura ten wie, a kto nie wie to jego problem).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rozterki Andrzeja Dudy 
Zawisza Niebieski, 2020.01.06 o 18:15
Ta konferencja jest ważna dla Polski, bo na niej zbudowana zostanie "nowa historia", w której to Polacy mogą być sprowadzeni do roli wspólników Niemiec, co stanie się podstawą do żądania od Polski reparacji. Jak widać dzisiejsza dyplomacja Polski nie radzi sobie z prowadzeniem polityki zagranicznej. Prezydent jest rozkosznym chłopczykiem co głupie mini tworzy. Na spotkaniach międzynarodowych robi za głupka klasowego, z którego każdy się śmieje, ale nikt nie poważa, bo zamiast rozważać co mówi będzie czekał kiedy znowu głupią minę pokaże.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rozterki Andrzeja Dudy   
Ikulalibal, 2020.01.06 o 18:45
//Ta konferencja jest ważna dla Polski, bo na niej zbudowana zostanie "nowa historia", w której to Polacy mogą być sprowadzeni do roli wspólników Niemiec,//

Od lat wiadomo że właśnie tak będzie.A już od 2012 nawet głupi wiedział w jakim kierunku będzie się rozwiała sytuacja.Wszystko bowiem było (za przeproszeniem) na wierzchu.
Nie rozumiem tylko dlaczego "nowa historia".Stara ona tyle że trzymana pod korcem "w imię proletariackiej solidarności z klasą robotniczą Europy Środkowej".
"Rosja przez minione dziesięciolecia blokowała żydowskie pretensje ale już dłużej nie będzie.Wprawdzie to fatalne że musi to nastąpić w momencie kiedy w tle są duże pieniądze z tytułu żydowskich roszczeń, ale już nic na to nie można poradzić" -tak się mówi zupełnie otwarcie i publicznie.Tylko trzeba słuchać i wyciągać wnioski a nie branzlować się informacjami jak to "zachodnia opinia zwarła się w naszej obronie albowiem sie nie zwarła a opinie jakiś dziennikarzy jeszcze nie są równoznaczne ze stanowiskiem państw których są obywatelami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Trojanowski, w służbie cara i Stalina
Wican → Zawisza Niebieski
Re: Trojanowski, w służbie cara i Stalina
Zawisza Niebieski → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Trojanowski, w służbie cara i Stalina
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: Trojanowski, w służbie cara i Stalina
Zawisza Niebieski → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Trojanowski, w służbie cara i Stalina
Jarosław Ruszkiewicz → Zawisza Niebieski
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
interesariusz → Zawisza Niebieski
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
Zawisza Niebieski → interesariusz
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
interesariusz → Zawisza Niebieski
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
Zawisza Niebieski → interesariusz
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
interesariusz → Zawisza Niebieski
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
Zawisza Niebieski → interesariusz
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
interesariusz → Zawisza Niebieski
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
Zawisza Niebieski → Jasiek
Re: A może tak przenieść stolicę do … Grajewa?
Jasiek → Zawisza Niebieski
więcej…