Zawisza NiebieskiTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2019.10.14 19:13 19:59

Wybory sejm/senat 2019, moja ocena

 
 

W miarę moich możliwości obserwowałem kampanię wyborczą, a że w tym czasie trochę podróżowałem zawodowo widziałem ją nie tylko z pozycji miejsca zamieszkania.


 
Bezwzględnie PiS w tę kampanię włożyło ogrom pracy, KO ani inne partie tak bardzo widoczne nie były. Pewna to zasługa mediów zależnych od rządzących, w tym przypadku PiS, zwanych przez Polaków tradycyjnie „reżimowymi”. Politycy PIS jeździli po Polsce, realizowali politykę zdefiniowaną słowami „Trzeba słuchać ludu, obiecać czego oczekują a potem…?” zobaczymy co będzie potem. Tu Morawiecki obiecał drogę, której w żadnych planach nie ma, tam obiecywał co innego. Wiele mówił, o tym co oddadzą w przyszłości, o osiągnięciach już mniej mówił, bo w zakresie inwestycji w infrastruktury PiS osiągnięć nie miał wiele. Będąc na Podlasiu aż od niebieskich plakatów PiS w oczach się mieniło. Jak rodzynki gdzie niegdzie można było zauważyć plakaty kandydatów innych ugrupowań. Rozmawiając o polityce z ludźmi w zakładzie w którym wyjazdowo pracowałem, upewniłem się, że również akcja ukrywania licznych afer związanych z PiS była przeprowadzona wzorowo. Ludzie zupełnie nie orientowali się np. w odpowiedzialności Biereckiego, z tego obszaru kandydował za wyprowadzenie pieniędzy z systemu bankowego poprzez SKOK. O tym, dlaczego Kuchciński stracił stanowisko marszałka i wielu innych. Ci ludzie byli przekonani o tym iż PiS jest partią „czystą jak łza”. Wyniki w tych województwach wyraźnie moją ocenę potwierdzają.
 
Bezsprzeczną porażką PiS jest utrata większości w Senacie. Umożliwi to opozycji blokowanie przepychanych kolanem ustaw, co miało miejsce za poprzedniego sejmu i senatu.
Tak więc patrząc na nakład pracy jakie PiS włożył a kampanię wyborczą, nie uzyskał on od wyborców tego, na co swoją kampanią zasłużył. Tu nadzieja, że wyborcy jednak zrozumieli ciemną stronę tej kampanii, nie do końca są narodem, co wszystko kupi.
 
Od wyborów do PE pojawiła się dawno nie widziana na naszej scenie politycznej koalicja prawicowa, Konfederacja, W poprzednim sejmie prawica nie istniała, gdyż PiS nigdy prawicą nie był, a tylko partią, która starała się zagospodarować elektorat o poglądach prawicowych, który po likwidacji przez Kaczyńskiego w roku 2007 partii prawicowych był wolny do zagospodarowania. Ale w mediach, szczególnie TVPiS, Konfederacja była ona mocno dyskryminowana, nie raz odnosiło się wrażenie, że jest ona bardziej wroga PiS niż KO. Prawdą jest, Konfederacja rzeczywiście ubiega się o elektorat którego PiS uważał za swój twardy elektorat. Dlatego sukces jaki Konfederacja odniosła w tych wyborach należy bezwzględnie docenić. To duży sukces jak na warunki jakie w czasie kampanii istniały. Tylko, by Konfederacja nie zmarnowała tej szansy, jaką dali jej wyborcy wikłając się w zupełnie idiotyczne hasełka, jakie nie raz raczy głosić Korwin Mikke, między innymi dotyczące roli kobiety w rodzinie. Nawet najbardziej tradycyjnie myślące kobiety w Polsce nie marzą o roli podległej mężowi gospodyni domu.
 
W odróżnieniu od PiS kampania KO była mizerną, ledwie widoczną. Nie raz miało się wrażenie iż oni naprawdę to nie chcieli tych wyborów wygrać, stąd obecny wynik na poziomie 27% uzyskali dzięki wierności elektoratu oraz braku innych alternatyw, dla tego elektoratu. Temu moim zdaniem należy przypisać sukces, jakby na to nie patrzeć, jaki odniosła SLD, wynik powyżej 10% dla SLD należy stanowczo uważać za sukces. To tam odpłynęli dotychczasowi zwolennicy KO niezadowoleni mierną postawą tej partii, a za to należy winić głównie Grzegorza Schetynę.
 
Grzegorz Schetyna absolutnie nie nadaje się na przywódcę partii, bez dokonania zmian KO nie ma na co liczyć i to w dłuższym okresie czasu na jakikolwiek sukces, a są przecież w KO ludzie energiczni, ludzie potrafiący zmobilizować elektorat. Tu przykładem może być Borys Budka, który punktując kolejne afery PiS stał się realnym konkurentem Morawieckiego na Śląsku. Morawiecki i jego zwycięstwo na Śląsku jest kolejnym przykładem pyrrusowego zwycięstwa PiS, jeśli weźmiemy pod uwagę zaangażowane środki, przykład przeniesienie na Śląsk defilady.
 
Już po emocjach wyborczych warto popatrzeć na różne zestawienia przekrojowe. Ciekawym zawsze było zestawienie w podziale na wykształcenie wyborców. Tradycyjnie dla PiS poparcie jest odwrotnie proporcjonalne do wykształcenia wyborców, czyli im wyższe wykształcenie elektoratu, tym niższe poparcie. W przypadku pozostałych elektoratów, albo mamy poparcie w miarę liniowe, czyli we wszystkich grupach wykształceń, z pewną tolerancją, podobne, jak ma się to w przypadku, PSL, Konfederacji. Dla KO i Lewicy poparcie rośnie w miarę wzrostu poziomu wykształcenia.
 
Z drugiej strony członkowie PiS posiadają w miarę wysokie wykształcenie. Jak wytłumaczyć ten fenomen? Wyjaśnienie wydaje się dość proste. PiS traktuje wyborców, jak ładnie to ujął Jacek Kurski jako „naród głupi, co wszystko kupi”. Program PiS prezentowany w czasie całej kampanii oparty był o rozdawnictwo. „Trzeba słuchać ludu, obiecać czego oczekują”. Trzeba szerszych horyzontów myślowych, by rozumieć iż miłe jest życie gdy przejada się wszystko co się zarobi, a gdy zabraknie żyje na kredyt, ale jeśli nie będziemy inwestowali w infrastrukturę, a nie przejadali tego co się da, przyszłość Polski będzie bolesna.
A wystarczyło w szkole poczytać jakże mądrą bajkę Ignacego Krasickiego, o krnąbrnych wołach.
 
Miłe złego początki, lecz koniec żałosny,
Nie chciały w jarzmie chodzić woły podczas wiosny;
W jesieni nie woziły zboża do stodoły;
W zimie chleba nie stało, zjadł gospodarz woły.
 
Myślę, że tę bajkę warto wywiesić w sejmie, posłom ku przestrodze.
 
Bezsprzecznie, ostatnia kampania wyborcza wykazała dalszy wzrost agresji między zwolennikami dwóch postmagdalenkowych partii PO i PiS. Choć to broń obosieczna. Zwykle idąc na wybory przygotowuję się, sprawdzam listy wyborcze, klucz mam dość prosty i od dawna stosowany. Po wybraniu ugrupowania na które zamierzam zagłosować odrzucam pierwsze 3 pozycje, gdyż tzw. „lokomotywy wyborcze” są w mojej ocenie zaprzeczeniem demokracji, czyli przywódcy partii obsadzają tam swoich miernych wiernych, wśród pozostałych wybieram albo kandydata, którego w jakimś stopniu znam i doceniam albo jeśli takiego nie ma, człowieka o wyższym wykształceniu technicznym albo medycznym, gdyż moim zdaniem te uczelnie, mimo wszystko, rozbudowują najszersze horyzonty myślowe, niż pozostałe, bo ci ludzie w życiu muszą wykazać się konkretnym, ocenianym działaniem, a ich błędy myślenia najszybciej ocenić. Tak więc przygotowując się do głosowania sprawdziłem listę wyborczą w moim okręgu. Do sejmu wybrałem zgodnie z moim kluczem, ale przy senacie miałem problem, było dwóch kandydatów, jeden z PiS, jeden z PO. Postanowiłem oddać głos nieważny i tak trwałem w tym postanowieniu udając się do lokalu wyborczego, lecz przed lokalem zobaczyłem obraz prezentowany na fotografii. Ktoś „pracowicie” zniszczył wszystkie plakaty wyborcze kandydatów wszystkich partii z wyjątkiem PiS. Decyzja była jedna, poprę kandydatkę do senatu zgłoszoną przez KO. Jak widać nie byłem jedynym tak myślącym, bo mieszkając w rejonie, gdzie zwykle PiS ma dość duże poparcie, kandydat PiS do senatu obejdzie się smakiem.
 
Pewną ciekawostką wyborczą jest sukces pani Klaudii Jachiry. Otrzyma ona mandat poselski. No cóż, gdy usłyszałem jej wypowiedzi pomyślałem, dziś mamy takie czasy, gdy nie mądrość się liczy, a nie jeden celebryta uzyskał ten status pokazując nie swój talent a po prostu tyłek. Był Niesiołowski, była Pawłowicz, te błazny odchodzą z polityki, a ta nie lubi pustki. Aby życie było mniej poważne przyda się nam pani Klaudia. Pytanie kto za klasowego błazna, w miejsce Pawłowicz będzie w PiS robił? Prawda jest taka, że czasami tylko błazen prawdę królowi może powiedzieć.
 

 
440 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: wybory 2019, sejm, senat.
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.14 o 22:18
Jak powszechnie wiadomo Zawisza był znany z rycerskiej postawy :) więc mam nadzieję na szczerą i prostą odpowiedź. Napisałeś cyt.: "Pewna to zasługa mediów zależnych od rządzących, w tym przypadku PiS, zwanych przez Polaków tradycyjnie „reżimowymi”." Dobrze - bez wielkich trudności jestem w stanie przyjąć taki opis. A teraz pytanie. Jeśli TVP to dla Ciebie media reżimowe to jak określisz POLSAT i TVN?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Zawisza Niebieski, 2019.10.15 o 05:27
Ja zawsze odpowiadam na wpisy merytoryczne zawierające merytoryczne pytania, jeśli tylko wpis taki zobaczę, i mam taką możliwość, więc mnie rycerskością do tego zachęcać nie trzeba :)
Sytuacja w Polsce jest taka, że ok. 80% głosów zbierają partie których rodowód wywodzi się z układu Magdalenki (PiS, PO, SLD). Media zależne od rządu, będące tubą rządu zwykliśmy określać "reżimowymi", dalej mamy media zależne od poszczególnych partii, media będące tubami poszczególnych partii, media realizujące politykę medialną sił zagranicznych. TVN bezsprzecznie jest tubą głoszącą poglądy strony amerykańskiej. TV Trwam i związane z nimi inne media realizują cele korporacji multumedialnej jaką są redemptoryści. Najtrudniej odpowiedzieć o Polsacie, gdyż starając się zachować pozory bezstronności dziś mocno "uśmiechają się" do partii rządzącej, choć nie wynika to z miłości do PiS, a z wiedzy iż potencjalnie mogą być to media które najłatwiej będzie PIS "spolonizować", co należy zrozumieć jako przejąć. Taki jest mój prywatny podział mediów, choć prawdą jest iż programów "gadające głowy" w TV praktycznie nie oglądam, wiedzę czerpię z portali internetowych, dobierając tak, by zapoznać się z opiniami wszystkich sił w Polsce występujących.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.15 o 15:18
Chyba w moim rejonie Polski inny POLSAT pokazują :). Czy mam takie tylko wrażenie czy waść potraktowałeś pytanie jak dowolną wypowiedź propagandową?. Dla UŁATWIENIA MOGĘ PODAĆ CI KTO FINANSOWAŁ OBIE ZAWARTE W PYTANIU STACJE I KTO ZATRUDNIAŁ W NICH "DZIENNIKARZY".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Wican, 2019.10.16 o 10:10
A Polszmat jest najbardziej obiektywnym medium. I nie zakłamuj rzeczywistości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Wican, 2019.10.16 o 10:10
POLszmat i IVN to media prywatne. A TVP państwoer. I od ponad 30 lat, nie było tak prymitywnej, tak prostackiej propagandy. Media państwowe to też radio. Dzieki PiSiorom, to w aucie nawet trójki już nie słuchał. Zbyt prymitywna i prostacka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.16 o 13:40
Według nazwy to media prywatne ale tak się tylko zastanawiam jak nazwać media które powstały bo ktoś ukradł publiczne pieniądze. Podobno czerpanie zysku z przestępstwa jest w Polsce nielegalne .....Czy się mylę?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Wican, 2019.10.16 o 14:32
Jeżeli ktoś ukradł to idź do prokuratury. Bo mniemam, że dowody posiadasz? PiS obiecywało wsadzanie aferzystów-złodziei.A, to było dawno. I pewnie nieprawda.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.16 o 19:23
Oczywiście że wierutnym kłamstwem jest że TVN powstał z inicjatywy służb. Przecież Żemek kłamał jak najęty na przesłuchaniach a to że Wejchert był agentem służb to pomówienia. Oczywiście pomówieniem jest to że Urban w swoich wspomnieniach pisze że gorąco polecał Waltera. Jest typowym przypadkiem że ci panowie nie posiadający grosza stworzyli telewizję wartą setki milionów złotych - GENIUSZE. Tak samo przypadkiem jest że właściciel POLSATU handlował szmatami i używanymi samochodami a rok później zakupił gazetę, emiter z prawami i wybudował telewizję. Każdy to przecież mógł zrobić ....no pod warunkiem że był w spółce z właścicielem Uniwersalu ( obecnie siedzi) - no ale to też geniusz. A na koniec tak trochę personalnie - sam idź do prokuratury i do sądu bo raczej ty tam uzyskasz pomoc - nie ja. Macie plemienną wspólnotę interesów :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Wican, 2019.10.17 o 14:49
No to czemu nie idziesz do prokuratury? A obecnie TVN jest amerykański, czyli powinien popierać PiS. Ale tam jednak jakiś pluralizm w merdiach obowiązuje
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena   
Ikulalibal, 2019.10.16 o 16:00
//Według nazwy to media prywatne ale tak się tylko zastanawiam jak nazwać media które powstały bo ktoś ukradł publiczne pieniądze//

Ciągle jeszcze tego rodzaju wątpliwości? nawet po zeszłorocznej wypowiedzi pani Żorżety? +www.newsweek.pl

Doprawdy nie rozumiem skąd te rozterki.Przecież gdyby doskrobać się do początków każdego medium,włącznie z tymi najszacowniejszymi,to ukazałby się obraz dość niesympatyczny.Może nawet szokujący.
Czyż nie przyjemniej żyć z naiwną wiarą w to że niemiecki żyd Reuters swój sukces zawdzięczał wyłącznie gołębią? lub że to unikalny talent Bożeny i Mariusza Walterów zachęcił i przyciągnął sponsorów zainteresowanych powstaniem nowej telewizji na post-peerelowskiej pustyni? no czyż tak nie sympatyczniej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.16 o 19:26
No cóż - jeśli dla Ciebie pani Żorżeta jest takim autorytetem że po jej wypowiedzi należy paść na kolana i milczeć to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Oczywiście - proponowane przez Ciebie rozwiązanie jest bardzo przyjemne ale czy prawdziwe?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena   
Ikulalibal, 2019.10.16 o 20:02
Sorry ale taki mamy klimaty.Polityczne rzecz jasna.
Wprawdzie nawet i po nich pozać jak nisko upadliśmy ale co począć.
Drzewiej bywało że przyginał nas do swej woli Papież albo bodaj I Sekretarz Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego.Coby nie powiedzieć -mocarze.
A dziś musi nam wystarczyć nastrzykana botoksem i wyłożona lateksem gwiazda minionych sezonów.
Żorżeta locuta,causa finita
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Zawisza Niebieski, 2019.10.16 o 21:35
Szanowni Panowie, przecież nie polskie to powiedzenie iż pierwszy milion trzeba ukraść. Moja pierwsza pensja a pracowałem jako informatyk serwisant sprzętu komputerowego oraz programista ze znajomością PLI, Fortran, Pascal, dBase (Clipper), C wynosiła 55$. Kto miał pieniądze, by założyć telewizję? Każde duże przedsiębiorstwo, które wtedy powstało powstawało na "szemranym kapitale", albo się ktoś uwłaszczył na majątku przedsiębiorstwa państwowego. Tego nie zmienimy. Dziś w ocenie trzeba patrzeć na ile wiarygodna jest informacja podawana przez dane medium oraz czyje interesy to medium reprezentuje. Wracając do tamtych czasów należałoby zamknąć wszystkich właścicieli znaczących przedsiębiorstw, można tak profilaktycznie, z pewnością na każdego coś będzie. Bo jeśli nie było, to firma upadła, bo wykończył ją urząd skarbowy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena   
Ikulalibal, 2019.10.16 o 21:47
//przecież nie polskie to powiedzenie iż pierwszy milion trzeba ukraść//

Właśnie,dokładnie tę prawdę z uporem sugerujemy (to jest ja i Żorżeta),koledze Markusowi ale on z uporem bolszewika nie przyjmuje tego do wiadomości.Niby duży chłopiec ten Markus a udaje że nie wie iż:rabunek,mord,oszustwo i przeniewierstwo wszelkie, leżą u podstaw ustroju który szczęśliwie znów u nas panuje.
Zupełnie go nie rozumiem (tego Markusa),internet pełen jest całkiem przyzwoitych materiałów na rzeczony temat (a choćby prelekcje p.Karonia) a on nie rozumie elementarnych kwestii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.17 o 00:26
No widzisz jaki głupi jest ten Markus. Ja bym go potępił. Jakoś nie może przyjąć do wiadomości że ktoś kto kiedyś ukradł milion a później z tego miliona zrobił 10 milionów po pewnym czasie stanie się zacną osobą która zasługuje nie tylko na poszanowanie ale też na uwiecznienie jako wiarygodne źródło. Nie wiem zacni panowie gdzie żyjecie i jakie ideały wam odpowiadają ale dla mnie nawet żeby 10 Żorżet twierdziło inaczej to złodziej zostanie złodziejem. A tak poważnie. Ci którzy nawet jakiś czas temu zamieszali się w nikczemne interesy zostawili jednak ślady. Teraz ktoś kto taką wiedzą dysponuje może ( no i w sumie byłby głupi gdyby tego nie zrobił) może wymagać wdzięczności. Czy takiego człowieka / instytucję można przyjąć jako wiarygodne źródło? Wolę TVPiS bo przynajmniej wiem że to propaganda i kładę filtr na wszystko co oni robią niż stacje które mimo nikczemnych powiązań przedstawiają się jako obiektywne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena   
Ikulalibal, 2019.10.17 o 11:09
//Czy takiego człowieka / instytucję można przyjąć jako wiarygodne źródło? //

A kto Markusowi powiedział że powinno być "wiarygodne" ?
Ubrdał sobie to Markus (podobnie jak pozostali) i trwa przy tym choć w dobie internetu nie powinien.
Jak sobie to Markus wyobraża? że gdzieś tak w rozkwicie "rewolucji przemysłowej" jacyś faceci nie mogli spać ze zgryzoty że nieszczęsny lud nie ma dostępu do informacji? i w końcu powiedzieli sobie (ci faceci): jezu!zróbmy coś! wydajmy własne pieniądze,zapożyczmy się w bankach ale twórzmy agendy informacyjne.Wszystko zróbmy aby tylko ciemna masa przestała być ciemna jak tabaka w rogu!
Media Markusie od początku były projektem wyłącznie politycznym realizującym bardzo konkretne propagandowe cele tej grupy która je finansowała.Nigdy nie było inaczej.A jeśli ktoś powiedział ci co innego to znaczy że cię oszukał.

//Wolę TVPiS bo przynajmniej wiem że to propaganda //

a ja nie bo wiem że to propaganda finansowana z moich pieniędzy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.17 o 14:56
A pieniądze które ukradli żeby stworzyć te inne ( lepsze) media nie były Twoje? Oj coś mi się wydaje że ucząc głupiego Markusa podstaw moralnych kapitalizmu zapominasz że sam też w tym procesie bierzesz czynny ( jako płatnik) udział. Żeby napisać to personalnie to pan Solorz, Rosati, Kulczyk itd również Tobie lub Twoim bliskim może podziękować za hojne datki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena   
Ikulalibal, 2019.10.17 o 15:20
//A pieniądze które ukradli żeby stworzyć te inne ( lepsze) media nie były Twoje? //

Były.I właśnie dlatego nie oglądam ich równie konsekwentnie jak TVP.Nie widzę między nimi różnicy.Nie wartościuje.
Ale chcąc zachować obiektywizm uważam że po tym co PIS zrobił z TVP,jak również po jakości mediów jakie promuje np Gazetę Polską,wszystkim tym mediom które do tego czasu cieszyły się plugawą opinią,należy się solidna rehabilitacja.
Wierzyłeś że Gazeta Wyborcza łże? to weź i poczytaj Gazetę Polską (lub jej internetowe wcielenie niezalezna.pl) a przekonasz się że wyborcza nie była już taka najgorsza.
Sądziłeś że TVN (Polsat i inne) nie jest obiektywna ? to pooglądaj TVP a przekonasz się co to propaganda.W dodatku siermiężna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.17 o 20:10
Widzisz ...i tu mamy różnicę poglądów. Jeśli przyjmiemy że tak GP jak i GW to propaganda określonych opcji politycznych to czym się one od siebie różnią? Wg. mnie jednym - GP nigdy nie ukrywała że jest pisowskim pomiotem i ma czytelników którzy akceptują ten stan rzeczy. Ja tego nie ruszam bo z góry wiem co tam jest i że to nie dla mnie. Dla odmiany GW z uporem maniaka przedstawia się jako obiektywne źródło informacji którym nie jest i mnie denerwuje bo kłamią w żywe oczy. To tak jak wywiad z panią Heleną Łuczywo która reprezentując poglądy ala Sakiewicz tylko że odwrócone cały czas twierdzi że walczy o sprawiedliwość i równość itd. Ty uważasz że normą jest że jesteś okłamywany i denerwuje Cię że ktoś kto ma poglądy sprzeczne z Twoimi to robi a mnie denerwuje sam fakt i jest mi bez różnicy kto to robi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena   
Ikulalibal, 2019.10.17 o 20:57
// cały czas twierdzi że walczy o sprawiedliwość i równość itd. Ty uważasz że normą jest że jesteś okłamywany i denerwuje Cię że ktoś kto ma poglądy sprzeczne z Twoimi to robi a mnie denerwuje sam fakt //

Mam wrażenie przyjacielu że nieco się zaplątałeś w tym kto co uważa i kogo co denerwuje.

//Jeśli przyjmiemy że tak GP jak i GW to propaganda określonych opcji politycznych to czym się one od siebie różnią? Wg. mnie jednym - GP nigdy nie ukrywała że jest pisowskim pomiotem //

A wedle mnie różnica polega na tym że GW nie odpieprza takiej chamówy jak GP.Innymi słowy; robi swoją propagandę inteligentniej.Na przykład dość zgrabnie udaje obiektywizm.Na tyle zgrabnie że mniej upierdliwi czytelnicy mogą się na ów obiektywizm nabrać.Redakcja ma przecież swoich "katolickich publicystów" nierzadko w osobach hierarchów.A swoje łamy udostępnia tak lewej jak i prawej stronie.To oczywiście tylko pozór ale mniej spostrzegawczym GW jawi się jako medium obiektywne.
Zaś to co robi GP już na wstępie obraża ludzką inteligencję.Nawet nie wiem co oburza bardziej:czy treść czy forma.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Wican, 2019.10.17 o 14:49
Na kolana to przed nią padają PiSdzielcy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wybory sejm/senat 2019, moja ocena 
Markus, 2019.10.17 o 14:59
Bardzo Cię proszę - tym językiem rozmawiaj z kimś kto taki język lubi. Jeśli takie rozmowy są dla Ciebie normalne to się do mnie nie odzywaj. Ja ludzi szanuję - nawet przeciwników.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Marsz patriotyczny 2020 "O cześć wam panowie..."
Jasiek → Zawisza Niebieski
Re: Marsz patriotyczny 2020 "O cześć wam panowie..."
Zawisza Niebieski → Jasiek
Re: Marsz patriotyczny 2020 "O cześć wam panowie..."
Jasiek → Zawisza Niebieski
Re: Świnia co wczoraj był kolegą…
Zawisza Niebieski → MONACO
Re: Świnia co wczoraj był kolegą…
MONACO → Zawisza Niebieski
Re: Oby TVPiS twoich dzieci nie uczyło
miarka → Zawisza Niebieski
Re: Państwo z tektury, czyli „rząd zdał egzamin [...]
Zawisza Niebieski → interesariusz
Re: Państwo z tektury, czyli „rząd zdał egzamin [...]
interesariusz → Zawisza Niebieski
Re: lichocka, turczynowicz-kieryłło, kurcyusz-furmiak, [...]
interesariusz → Zawisza Niebieski
Re: lichocka, turczynowicz-kieryłło, kurcyusz-furmiak, [...]
Zawisza Niebieski → interesariusz
Re: lichocka, turczynowicz-kieryłło, kurcyusz-furmiak, [...]
interesariusz → Zawisza Niebieski
Re: Środkowy palec posłanki Lichockiej
MONACO → Zawisza Niebieski
Re: Środkowy palec posłanki Lichockiej
Wican → Zawisza Niebieski
Re: Rozterki Andrzeja Dudy
Ikulalibal → Zawisza Niebieski
więcej…